podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Bahamy - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Bahamy - wiza, ambasady, przepisy

Nassau     
bahamy
Bahamy - podróże na BahamyBahamy - mapa krajuBahamy - spis artykułów i galeriiBahamy - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeBahamy - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaBahamy - szczepienia, zdrowie, poradyBahamy - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROBahamy - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOBahamy - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Od obywateli polskich przy pobytach do 90 dni nie jest wymagana wiza. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu. Konieczne może być również okazanie biletu powrotnego lub umożliwiającego dalszą podróż do innego kraju oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 dolarów.
Informacje dla kierowców
Obowiązuje ruch lewo­stronny. Do trzech miesięcy dozwolone jest posługiwanie się krajowym prawem jazdy, honorowane jest też prawo jazdy międzynarodowe.
Przepisy celne
Bez cła można wwieźć 50 szt. cygar, 200 szt. papierosów, 453 g tytoniu, 1 l napojów alkoholowych. Przy wyjeździe zwolnione z cła są towary o wartości do 600 do­larów.
Bezpieczeństwo
Bahamy są bezpiecznym krajem, należy jed­nak zachować ostrożność , zwłaszcza w niektórych dzielnicach Nassau. System sądowy na Bahamach działa opie­szale, co powo­duje często przewlekłe oczekiwanie w areszcie na rozprawę. Bardzo surowe kary grożą za przemyt i posiadanie narkotyków.
Przydatne informacje
• Administracja jest na niskim poziomie i załatwienie nawet prostej urzędowej sprawy może być trudne.
• Gniazdka elektryczne mają standard taki jak w USA, napięcie w nich wynosi 120 V.
• W hotelach doliczane są dodatkowe opłaty, w restauracjach zaś obowiązkowe napiwki w wysokości 15%.
• Od czerwca do listopada zdarzają się huragany.
• Po pomoc w nagłych wypadkach można dzwonić pod numer tel. 911, 242 326 HELP lub na policję – 242 322 444
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Wspólnota Bahamów podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Waszyngtonie (USA).